HANÁCKÁ OSIVA, s.r.o., Ivanovice na Hané

logo Hanácká osiva

Hanácká osiva, s.r.o. se sídlem v Ivanovicích na Hané zahájila svou činnost dne 1. 8. 1994 postupnou privatizací veškerého technického i nemovitého vybavení bývalého závodu Vyškov státního podniku Oseva a převzala také plynule jeho činnost. Při zahájení činnosti firma vycházela z předpokladu, že využitím špičkových zpracovatelských kapacit, zkušených lidí a biologického potenciálu osiv vypěstovaných na Hané získává nepřehlédnutelnou výhodu před tehdy vznikající konkurencí.

Svými kapacitami je firma schopna upravovat nejen veškerá vlastní produkovaná osiva, včetně takových specialit jako je čištění drobných semen nebo moření řepky a máku, ale formou služeb může své kapacity využít i k poskytování služeb pro zemědělce i mimo osivářství.

Největší výrobní kapacitou firmy je čistící stanice osiv (ČSO) v Ivanovicích na Hané s projektovanou roční výrobní kapacitou 11 000 tun osiv obilovin, sušící kapacitou a firemní akreditovanou laboratoří.
Vybavením i zdařilým technickým uspořádáním patří k nejmodernějším zařízením svého druhu v České republice.
Na ČSO Prostějov jsou upravována osiva plodin s menším zastoupením na orné půdě a rovněž speciální plodiny. Roční využitelná kapacita upravovaného zboží je cca 4 000 tun.

Činnost firmy se nejprve omezovala na okresy Kroměříž, Prostějov a Vyškov. V následujících letech se působení firmy postupně rozšiřovalo do dalších oblastí Moravy, Čech a Slezska.

Nedílnou součástí poskytovaných služeb je i činnost maloprodejen s kompletním sortimentem pro malopěstitele, zahrádkáře i chovatele.

Adresa prodejny v Ivanovicích na Hané:
Rostislavova 765/74
683 23 Ivanovice na Hané

Zdroj: logo Hanácká osiva.


Index